Õigusabi moodused mis abistavad juristi ja advokaadi kulult säästa

by Timothy Scott / 14 mai 2016 / No Comments

VIISID KUIDAS ÕIGUSKULUDELT TARGALT SÄÄSTA

Tea millal juristi poole pöörduda ja millal on vaja head juriidilist nõu ja mis juhul ise hakkama saada. Oluliste tehingute puhul võid arvestada 5 tunniselise advokaadi teenusega õigusabiteenust kirjalikkude dokumentide puhul võib minna isegi 8 tundi juristi õigusabiteenust. Kui asjad on juba jõudnud kohtusse siis on vaja leida hea jurist või advokaat. Kuna ettevõtteid on palju ja konkurents tihe, siis ära unusta küsida allahindlust. Kontrolli, et lisakulutusi ei tekiks ja hind mille oled saanud on fikseeritud.Kasuta ka kohtuvälist aega, et oma juristiga kohtuda. Anna esindajale võimalikult palju informatsiooni mis aitavad teda. Ära raiska aega. Otsi erinevaid võimalusi. Alati ei olegi vaja juristi poole pöörduda, sest piisab ka oma teadmistest ning vähesest uurimisest internetis. Paljudel juhtudel ei ole vaja juristi poole pöörduda.

Küll aga keerulisemates olukordades, kus vigade parandamine võib osutuda kalliks, on mõistlik ennetadaprobleemide tekkimist konsulteerides olulistes otsustes juristiga. Nii nagu tervisega on ennetamine mitu korda mõistlikum ja kasulikum, kui tagajärgedega tegelemine. Võimalik on ka ilma juristita hakkama saada:

 1. Firma loomine
 2. Äriõigus
 3. Kaebuste esitamine
 4. Kinnistu
 5. Pärandiküsimused
 6. Väiksema väärtusega lepingud
 7. Ettevõtte personali dokumentatsioon
 8. Ametiasutuste paberid
 9. Suuremahulised lepingud
 10. Hanked
 11. Suusõnaliselt pole tänapäeval mõtekas mitte ühtegi lepingut sõlmida

Kui tegemist on oluliste tehingutega nagu auto ostmine-müümine, laenu andmine või eluaseme muretsemine, vormista alati kõik korrektsele dokumentidele. Lihtsad dokumendid on võimalik ka endal koostada, sellegi poolest omavad nad juriidilist jõudu. Võimalusel lase oluliste tehingute ja kokkulepete korral dokumendid juristil üle vaadata. Ilmselgelt kõige olulisem on siiski kogemustega inimene. Nagu arstidelgi on oma eriala on juristid spetsialiseerunud oma valdkonda. Õige juristi valimine aitab kindlustada, et saadakse adekvaatset abi ning ei raiska liigset ressurssi. Küsimused mida juristivalikul esitada:

 1. Mis on nende tulemuseks olnud?
 2. Kas neil on olnud ka sarnaseid juhtumeid oma karjääri jooksul.
 3. Mis on nende kodulehekülg ?
 4. Kaua olete praktiseerinud õigust?

Enne kohtumist on hea üle uurida mis oleks parimad dokumendid millest alustada ning mis asjad peaksid kaasa võtma.

HOIA KOKKU AEGA

Proovi alati ise juristi juurde minna kuna kui tema tuleb siis hakkab tunnihinne autoga sõidust juba. Kindlasti ei hakka jurist ilma tasuta kohapeale tulema.Koosta dokumentide algversioonid, iga töö mida alustatakse nullist võtab tunduvalt rohkem aega.Koonda relevantne materjal ja hoidu ebaoluliste materjalide edastamisest läbitöötamiseks. Küsi allahindlust tavapärasele tunnihinnale.

Murepunkt-  Enamik väikse ja keskmise suurusega büroosi ja eraisikud ei pruugi alati olla kõigi situatsioonide lahendamiseksparima kompetentsiga. Küsi fikseeritud hinnaga pakkumisi. See võimaldab kontrollida oma õiguskulusi ning üleüldiselt majanduslikult teadlikum olla. Kuna tuleks minna juristu juurde ? Kasutada siis kui tegevus on suunatud konkreetsele tulemusele. Uuri millised oleksid alternatiivsed lahendused Kui asi võib osutuda kulukaks on igal juhul mõtekas uurida alternatiivseid pakkumisi, et leida parim abistaja ja tingimused konkreetse juhtumi korral.

KUIDAS KÄITUDA?

 1. Vali välja 3 sobivat advokaati
 2. Küsi kas oleks võimalik konsultatsioon, et saaks teada algse hinna.
 3. Alati uuri äkki on võimalik saada fikseeritud hind. Tihtilugu pole kõige odavam valik kõige parem nõuandja. Võta alati arvesse advokaadi kvalifikatsiooni ning küsi personaalsetel tingimustel soodustingimusi. Kui tulemus on ülimalt oluline teile ja kulukas siis igal juhul tasuks investeerida kallimasse advokaadibüroo-sse.
 4. Sõlmi ka kohtuväliseid kokkuleppeid.
 5. Kohtuvaidlused võivad osutuda väga pikaks ning kalliks. Alati kui võimalik siis proovida asjad ära lahendada kohtuväliselt.
 6. Anna oma juristile palju informatsiooni.

Avaldades kogu vajaliku informatsiooni, võimaldab see juristil langetada paremaid otsuseid. Kõikide dokumentide olemasolu lihtsustab oluliselt protsessi. Ei ole kasulik midagi varjata või ilustada, et näidata olukordi endale soosival moel. Alati võivad varjatud asjaolud tuua endaga kaasa situatsioone mida vaja poleks olnud.

About the author: