Kas on vaja teha juuksemaske ?

by Timothy Scott / 08 juuni 2016 / No Comments

Kui soov on anda oma juustele lisavitamiine siis kindel võimalus selleks on juuksemask. Kui sul on 100% terved juuksed, siis ei ole vaja maske teha. Katkiste juuste puhul on mask hädavajalik. Selline info peaks olema igal maskil väga täpselt kirjas. Seda milline mask võib sulle kõige kasulikum olla võib öelda ilmselt vaid juuksur, sest ilmselgelt kõigile tundub, et just nende juuksed on kõige hullema seisus üldse, reaalsus on see, et väga tugeva maskiga on võimalik oma juuksed ka üle toita. Mis juhtub siis kui juukseid üle toita ? Vastus sellele on lihtne, juuksed võivad välja näha samasugused nagu kahjustatudki juuksed. Näiteks juuksed, mis vajavad niiskust – kui neile teha hoolega proteiinimaski, siis tulemuseks on see, et juus muutub veel kuivemaks ja kangemaks ja hakkab veel rohkem murduma, sest proteiinid annavad tugevust juurde. Rikutuid juukseid üle niisutades juhtub see, et juuksed hakkavad venima. Just neile on vaja valgumaski, et muuta juuksed vastupidavamaks ja jõulisemaks justkui ripsmepikendused.

Kuidas pesta õigesti juukseid. On aeg teile seda juuksetarkust uuesti meelde tuletada, eriti külmade ilmade juures!

Milline näeb välja korralik juuste hooldus-peapesu.

Kuidas mõista sellist väidet, et enamus inimesi teeb seda valesti. Tõhusa peapesu jaoks võib aega minna kuni 20 minutit. Olete ilmselt tähendanud, et esimese pesuga šampoon ei pruugi väga vahutadagi. Teise korraga pesed juuksed sügavuti puhtaks ja alles teise korraga tulevad ka raviained esile ning siis juba vahutab ka mõnusalt.

Šampooni ei pea palju panema, et see töötaks. Sampooni võib olla teelusikatäis ja see tuleb kõigepealt hajutada pihkudel laiali ning siis alles peanahal. Juuksed peavad siis ka enne korralikult märjaks tehtud olema, et šampoon saaks ilusti peas laiali minna. Vajadusel võid ka korgi sees šampooni veega lahjendada, et paremini seda pähe jaotada. Ja šampooni kannad ainult peanahale, sest see vaht, mis valgub otstele, peseb juba otsa puhtaks. Siis masseerid korralikult ja vahepeal lisad törtsu vett, masseerid uuesti ja nii mitu korda.

Kontrolli üle, et kindlasti kõrvatagused ning kukal saaksid ilusasti tehtud, kuna need kohad on kõige mustemad. Nagu ka autopesu juures kus leotame mustust keemiaga lahti võime sama mõtet kasutada ka peapesul, kus väike ootamine aitab paremini sampoonil mõjuda. Siis loputad korralikult ja siis kordad sama asja. Mõne juuksemaski kasutamisest jääb juustesse pikaajaline parfüüm.

Pigem hoida peas kauem kui vähem! Paljudele tundub, et kuum vesi peseb hästi pea puhtaks, kuid päris nii see pole, sest kui peanahk on liiga soe hakkab see kiiresti kohe rasu tootma mis jällegi juuksed mustaks kiirelt teeb.

Ära vääna ega sakuta juukseid pärast pesu, sest nad võivad kiiresti murduda, lihtsalt pigista nendest üleliigne vesi välja. Isegi rätikut ei ole hea kaua peas hoida, sest niiskus juustest hakkab minema rätikusse ja juuksed muutuvad kuivaks. kui vaja siis pigista veel juukseid kuivemaks.

About the author: